Aktualności

Przekazanie umów w ramach konkursu "Bezpieczna Małopolska"

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

11 sierpnia b.r. w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala podczas której samorządowcom i strażakom z gmin powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego wręczono umowy gwarantujące dofinansowanie w ramach konkursów "Małopolskie Remizy" oraz "Bezpieczna Małopolska". Po środki sięgnęły trzy gminy z gorlickiego.


W uroczystości uczestniczyli m.in. Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie st. bryg. Marek Bębenek, Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek, Wicestarosta Gorlicki Jerzy Nalepka, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch oraz Wójt Gminy Moszczenica Jerzy Wałęga.

Umowy gwarantujące dofinansowanie przekazał gospodarzom gmin i towarzyszącym im druhom Leszek Zegzda z zarządu województwa w towarzystwie przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszuli Nowogórskiej i radnego Stanisława Pasonia. Wsparcie finansowe dla strażaków z gorlickego otrzymały:
Gmina Biecz - kwota przyznanych dotacji 12.181,00 zł
Gmina Moszczenica - kwota przyznanych dotacji 5.077,00 zł
Gmina Sękowa - kwota przyznanych dotacji 5.028,00 zł

W budżecie Województwa Małopolskiego na 2017 rok zabezpieczono środki finansowe w wysokości 2,5 mln złotych na konkurs "Małopolskie remizy 2017". W sumie do konkursu zostało zgłoszonych 148 wniosków, a dofinansowanie otrzymało 85 gmin z terenu całej Małopolski. Niestety ani jeden spośród sześciu złożonych wniosków z gorlickiego nie otrzymał dofinansowania.

W ramach realizowanego od 2015 roku konkursu „Bezpieczna Małopolska” samorząd województwa przekazał środki finansowe dla gmin z przeznaczeniem na zakup sprzętu ratowniczo – gaśniczego i umundurowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych działających poza Krajowym Systemem Ratowniczo - Gaśniczym. Za środki z tegorocznej edycji programu jednostki OSP z powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego będą mogły zakupić sprzęt o łącznej wartości 166.882,00 zł.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+2 #1 równi równiejsi 2017-09-02 12:25
TAK DOFINANSOWANIE DLA JEDNOSTEK POZA SYSTEMEM, ALE JEDNOSTKI KTÓRE OTRZYMAŁY DOFINANSOWANIE WSZYSTKIE SĄ W KRAJOWYM SYSTEMIE RATOWNICZO GAŚNICZYM O CO TU CHODZI????
mina Biecz - kwota przyznanych dotacji 12.181,00 zł
Gmina Moszczenica - kwota przyznanych dotacji 5.077,00 zł
Gmina Sękowa - kwota przyznanych dotacji 5.028,00 zł
Cytować
+2 #2 Równi rowniejsi 2017-09-02 20:31
W artykule jest informacja ze dofinansowania dostają jednostki będące poza KSRG ale dziwnie dotacje otrzymały jednostki które są w systemie. Pisze 2 komentarz może administrator celowo blokuje je :-*
Cytować
0 #3 sprawiedliwy 2017-11-27 17:15
no tak masz racje są równi i równiejsi, ale tego chyba się nigdy nie zmieni czy to będzie pis czy po czy inni :sad: powinni się wstydzić :oops:
Cytować
-1 #4 Przemysław Wszołek 2017-11-27 17:45
dla przykładu na błędne rozumowanie:

W ramach środków z programu „Bezpieczna Małopolska 2017” w Gminie Biecz sprzęt otrzymały: OSP Racławice i OSP Korczyna (agregat prądotwórczy HONDA EC N3600), OSP Libusza i OSP Rożnowice (pilarka ratownicza STIHL MS 461 R), OSP Rożnowice (miernik tlenku węgla VZ7701), OSP Korczyna i OSP Racławice (najaśnica Mactronic SINGLE)
W Gminie Moszczenica sprzęt i umundurowanie (torba medyczna PSP R1, komplet umundurowania bojowego oraz czujnik jednogazowy) trafiło do OSP Staszkówka.

To wszystko jednostki nie włączone do KSRG :-*
Cytować
0 #5 Sprawiedliwy 2018-01-06 15:37
Cytuję Przemysław Wszołek:
dla przykładu na błędne rozumowanie:

W ramach środków z programu „Bezpieczna Małopolska 2017” w Gminie Biecz sp
[quote name="Przemysław Wszołek"]dla przykładu na błędne

To wszystko jednostki nie włączone do KSRG :-*

To nie zmienia faktu, ze dofinansowanie dostaly jednostki ksrg a w artykule bylo tylko o jednostkach spoza ksrg to gdzie tu bledne rozumowanie Panie Przemku moze artykul byl nie precyzyjnym
Cytować
0 #6 Przemysław Wszołek 2018-01-07 10:01
"To nie zmienia faktu, ze dofinansowanie dostaly jednostki ksrg a w artykule bylo tylko o jednostkach spoza ksrg..."

Można jaśniej? Bo nie bardzo rozumiem, które jednostki z KSRG otrzymały wsparcie z tego źródła? Można podać jakiś przykład?
Cytować

Linki

gorlice.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica