Aktualności

Sprzęt z dotacji Ministra Sprawiedliwości dla strażaków Gminy Biecz

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W środę 27 grudnia 2017 roku, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieczu odbyło się uroczyste przekazanie jednostkom OSP sprzętu ratownictwa medycznego, którego zakup współfinansowany został ze środków Funduszu Sprawiedliwości. W ramach programu odbył się również konkurs dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Biecz o tematyce ratownictwa medycznego.


W uroczystości udział wzięli Komendant Powiatowy PSP w Gorlicach bryg. Krzysztof Gładysz, Zastępca Dowódcy JRG w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz, Komendant Komisariatu Policji w Bieczu podinsp. Marcin Stępień, Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Bieczu Leszek Stanula, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorz Nosal oraz Prezesi i Naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Biecz, zaproszeni goście a także członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W pierwszej części spotkania odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa medycznego dla 9 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz podpisał i wręczył na ręce prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych, umowy przekazania sprzętu. Jednostki OSP Biecz i OSP Binarowa otrzymały zestawy ratownictwa medycznego R1 w torbie, z kompletem szyn Kramera i deską ortopedyczną oraz defibrylator półautomatyczny. Ochotnicze Straże Pożarne z Bugaja, Głębokiej, Korczyny, Libuszy, Racławic, Sitnicy oraz Strzeszyna otrzymały kompletne zestawy ratownictwa medycznego R1 z kompletem szyn Kramera i deską ortopedyczną.
Zakup współfinansowano ze środków – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Kwota dofinansowania przyznana Gminie Biecz wyniosła 71.500,00 zł.

Kolejnym punktem uroczystości był konkurs ratownictwa medycznego dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Biecz. W konkursie uczestniczyła MDP z Biecza oraz MDP z Grudnej Kępskiej. Konkurs podzielony został na dwie grupy wiekowe. Udział wzięło 2 drużyny z MDP z Biecza, oraz 4 drużyny MDP z Grudnej Kępskiej, każda drużyna liczyła po 3 osoby. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja sędziowska w składzie; mł.bryg. Dariusz Surmacz i sekc. Rafał Ginalski z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

Drużyny miały do wykonania zadanie praktyczne i do rozwiązania test składający się z 25 pytań, sprawdzający poziom wiedzy teoretycznej z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zadaniem młodszej grupy wiekowej było udzielenie pomocy kobiecie skarżącej się na ból lewej kości udowej. Starsza grupa miała za zadanie pomóc mężczyźnie choremu na cukrzycę, który stracił przytomność.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

gorlice.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica