Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachAktualności

Mamy laureata finału krajowego Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny, który cieszył się ogromną popularnością dobiegł końca. Wśród laureatów znalazł się mieszkaniec Ziemi Gorlickiej, który z dumą reprezentował nasz region na skali ogólnopolskiej. Być może takie inicjatywy jak ta, to ziarenko, które zaowocuje w przyszłości, i niejeden z uczestników dołączy do straży pożarnej.

W sobotę 25 maja 2024r. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyło się spotkanie laureatów i podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Wśród obecnych znalazł się młody mieszkaniec Powiatu Gorlickiego Piotr Książkiewicz, laureat na szczeblu ogólnopolskim. Przedszkolak z Łużnej za swoje dzieło zdobył wyróżnienie. Jego praca przeszła eliminacje gminne, powiatowe, wojewódzkie, by końcowo jego twórczość oglądali mieszkańcy różnych zakątków w finale ogólnopolskim. Jest to ogromne wyróżnienie i powód do dumy dla całej naszej społeczności.

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny miał na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, a także rozwojem indywidualnych uzdolnień plastycznych.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego. W wręczeniu nagród wszystkim wyróżnionym wzięli udział m.in. Waldemar Pawlak- Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, Wiceprezes Zarządu Głównego Teresa Tiszbierek, Adam Nowak- Podsekretarz Stanu, Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP.

Fot. Mateusz Książkiewicz

Linki

zosp malopolska.jpggorlice.jpgzosp.jpgpolicja.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica