Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachKomunikaty Prezesa

V Bal Strażaków Powiatu Gorlickiego przeszedł do historii

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

W ostatkową sobotę 25 lutego 2017r. na parkiecie Wiejskiego Domu Kultury w Szymbarku (gm. Gorlice), wirowało ponad 50 par strażackich podczas jubileuszowego V Balu Strażaków Powiatu Gorlickiego. Jak widać, formuła powiatowych balów strażackich sprawdza się znakomicie i z roku na rok przyciąga większą liczbę zarówno druhów ochotników jak i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

To już piąty w historii bal gorlickich strażaków. Poprzednie zorganizowane zostały w Krygu (gm. Lipinki), Wilczyskach (gm. Bobowa), w Moszczenicy (gm. Moszczenica) oraz w Bieczu (gm. Biecz).

Otwarcia tegorocznego balu dokonali Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba wspólnie z Komendantem Powiatowym PSP w Gorlicach mł. bryg. Krzysztofem Gładyszem i Z-cą Dowódcy JRG w Gorlicach mł. bryg. Dariuszem Surmaczem a także gospodarzem balu Prezesem OSP Szymbark dh Janem Przybylskim. Do wspólnej zabawy przygrywał zespół Sqid.

Wśród par wirujących na parkiecie dostrzec można było wraz z małżonkami i partnerkami m.in. przedstawicieli Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, przedstawicieli Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach, Kierownictwo Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach, liczne grono druhów ochotników niemalże ze wszystkich gorlickich gmin oraz funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Gorlicach a także samorządowców oraz sympatyków pożarnictwa. Obecni byli także także strażacy partnerskiej jednostki ochrony przeciwpożarowej i policji ze Słowacji. 

Za rok kolejny VI Bal Strażaków Powiatu Gorlickiego. Choć miejsce nie zostało jeszcze wyznaczone, nie ulega wątpliwość, że tradycyjna ostatkowych powiatowych balów strażaków na stałe wpisała się w kalendarz imprez programowych.

 

Linki

zosp.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica