Aktualności

Strażacy pielgrzymowali wozami bojowymi i na motocyklach szlakiem papieskim

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedzielę 3 czerwca 2018 roku odbyła się XIV Samochodowa i VIII Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza oraz odprawiona została Msza Święta z okazji Dnia Strażaka w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu. Tradycyjnie w uroczystości udział wzięli druhowie ochotnicy ziemi gorlickiej.


Z powiatu gorlickiego jak co roku wyruszyła grupa pielgrzymów z OSP Sędziszowa, OSP Wilczyska, OSP Biesna, OSP Ropa oraz 19 motocykli zasilonych grupą z Nowego Sącza.

Strażacka pielgrzymka samochodowo-motocyklowa na trasie Zakopane - Ludźmierz to już czerwcowa tradycja. Z roku na rok przybywa maszyn – zarówno wozów bojowych, jak i motocykli.

Strażacy rano wyjechali z Krzeptówek, aby dojechać do Ludźmierza, gdzie odbywały się kolejne uroczystości. Trasa wiodła szlakiem, który 20 lat temu podczas swojej wizyty na Podhalu pokonał Ojciec Święty Jan Paweł II. Tak, jak wtedy witano papieża, tak i dziś na całym Szlaku Papieskim pielgrzymów pozdrawiało wielu mieszkańców, którzy już przyzwyczaili się do corocznych pielgrzymek strażackich.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpggorlice.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica