Aktualności

Obradowało Prezydium ZOP ZOSP RP Gorlice - listopad 2018

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W czwartek 8 listopada 2-18 roku, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy obradowało Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. Członkowie Prezydium dokonali podsumowania działalności z ostatnich miesięcy, pochylili się nad sprawami bieżącymi oraz omówili przygotowania do zbliżających się wydarzeń.


Otwarcia posiedzenia dokonał Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba, który przywitał przybyłych członków Prezydium oraz gości a wśród nich m.in. Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej OP ZOSP RP Gorlice dh Jana Przybylskiego.

Prezes ZOP ZOSP RP Gorlice przedstawił sprawozdanie z działalności OSP oraz struktur ZOSP RP na terenie powiatu gorlickiego od ostatniego posiedzenia. Szczególną uwagę zwrócił na zdobycie przez OSP Moszczenica tytułu najlepszej OSP małopolski oraz zajęcia przez druhów z OSP Wapienne 6 miejsce podczas wojewódzkich zawodów sportowo – pożarniczych. Wiele uwagi poświęcono także wydarzeniom rangi wojewódzkiej czy krajowej w której udział brali gorliccy druhowie ochotnicy.

Sekretarz ZOP ZOSP RP Gorlice dh Przemysław Wszołek szczegółowo omówił zmiany regulaminu odznaczeń ZOSP, które wchodzą w życie od 1 stycznia 2019 roku. Zwrócił uwagę na niekorzystne zapisy, krzywdzące członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz najmłodszych członków czynnych OSP. (wykaz zmian w komunikacie Prezesa ZOP ZOSP PR Gorlice).

Jednym z podstawowych tematów posiedzenia była organizacja II Halowego Turnieju dla MDP. Wstępnie datę zaplanowano na 2 grudnia br. Tym razem wedle wstępnych ustaleń zmagania przeprowadzone mają zostać w Bobowej. W ciągu ostatnich dni regulamin owych zawodów stał się przedmiotem prac komisji działających przy Oddziale Wojewódzkim ZOSP RP w Krakowie. O ile przebieg konkurencji nie zawiera zmian, o tyle sposób kwalifikowania do zawodów i podział na grupy rozgrywek już tak. Wymuszone zostało to likwidacją gimnazjów oraz podniesieniem zmagań do rangi wojewódzkiej, zaś rozgrywek gminnych i powiatowych do rangi eliminacji do wyższego szczebla. Prezydium podjęło decyzję, iż uczestnicy turnieju wystąpią w 4 grupach – chłopcy i dziewczęta w grupie młodszej oraz chłopcy i dziewczęta w grupie starszej. Regulamin niebawem zostanie zamieszczony na stronie internetowej.

Ważnym tematem omawianym podczas posiedzenia była planowana organizacja posiedzenia Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP na terenie powiatu gorlickiego. Po razem pierwszy w historii, w sobotę 15 grudnia br., Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP obradował będzie na ziemi gorlickiej – w Moszczenicy. Posiedzenie połączone będzie także ze spotkaniem opłatkowym.

Na koniec członkowie Prezydium omówili sprawy bieżące, w tym powolne zakończenie prac nad powiatowym kalendarzem strażackim, organizację kursów KPP przez Związek OSP RP, udział OSP w uroczystościach z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz przygotowanie do kampanii sprawozdawczej w OSP na 2019 rok.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica