Aktualności

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP obradował w Ropie

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W sobotę 26 stycznia 2019 roku Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gorlicach obradował na posiedzeniu w "Gościńcu Dworskim" w Ropie. Celem posiedzenia było podsumowanie roku ubiegłego oraz wyznaczenie planów działania i planów finansowych na rok bieżący.


Posiedzenie otworzył a następnie przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. Prezes Kosiba przedstawił szczegółowo sprawozdanie z działalności struktur powiatowych i niższych ogniw Związku OSP RP na terenie powiatu gorlickiego (kliknij aby pobrać sprawozdanie). Następnie Skarbnik Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Marcin Kruczek dokonał analizy stanu finansów, zaś Sekretarz Komisji Rewizyjnej Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Sylwia Mucha odczytała protokół z kontroli wskazując na wykonanie planu działalności i planu finansowego na poziomie bardzo dobrym.

Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysław Wszołek zreferował obecnym na posiedzeniu zmiany regulaminowe dotyczące przyznawania odznaczeń ZOSP RP i regulaminu umundurowania. W ślad za stanowiskiem Prezydium, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach zajął negatywne stanowisko co do zmian regulaminowych. Sekretarz Wszołek przedstawił ponadto projekt kalendarza imprez programowych (kliknij aby pobrać kalendarz imprez). 

Występujący w roli gospodarza, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Ropie dh Artur Łukaszyk przedstawił Zarządowi propozycję współorganizacji warsztatów ratowniczo - gaśniczych. Idea organizacji wykładów wraz z ćwiczeniami praktycznymi dla druhów ochotników spotkała się z ogólną aprobatą członków Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Obecny gościnnie na posiedzeniu Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach st. kpt. Waldemar Krok omówił szczegółowo realizację dotacji dla OSP w roku 2018, a także przedstawił plany dotacyjne na rok bieżący. Dokonał szczegółowej analizy w zakresie planów remontów remiz jednostek OSP z KSRG i spoza KSRG oraz wysokości dotacji deklarowanych z poszczególnych samorządów. Komendant Krok udzielił także odpowiedzi na pytania kierowane przez poszczególnych członków Zarządu w zakresie organizacji obozów dla MDP czy też zasad finansowania OSP z MSWiA i FU.

Zarząd pochylił się ponadto nad kwestiami związanymi z organizacją imprez statutowych, zwiększeniem aktywności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, organizacji letnich obozów wypoczynkowo - szkoleniowych, organizacji VII Balu Strażaków Powiatu Gorlickiego, rozprowadzania powiatowego kalendarza strażackiego na 2019 rok oraz kampanii sprawozdawczej w OSP i wprowadzania danych do systemu Raport OSP.

Wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Bogusław Łukaszyk i dh Eugeniusz Stukus podczas posiedzenia uhonorowani zostali Tarczami Oddziału Powiatowego ZOSP RP za trud i wysiłek włożony w realizację programu "wsparcia służb ratowniczych".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpgpolicja.jpggorlice.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica