Aktualności

W Łącku przekazano promesy w ramach konkursu "małopolskie remizy 2019"

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W piątek 7 czerwca 2019r. w łąckim amfiteatrze marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Łukasz Smółka przekazali przedstawicielom 32 gmin z powiatów gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, tatrzańskiego i nowotarskiego promesy gwarantujące przyznanie dotacji w ramach programu Małopolskie Remizy 2019. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele jednostek OSP z gmin Gorlice, Lipinki, Łużna i Uście Gorlickie.

W ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2019” w powiecie gorlickim dotacje na łączną kwotę ponad 96 tys. zł otrzymały jednostki OSP z gmin Gorlice, Lipinki, Łużna i Uście Gorlickie. Do OSP powiatu limanowskiego trafiło ponad 229,7 tys. zł, zaś w powiecie nowosądeckim OSP otrzymały wsparcie finansowe w wysokości ponad 284 tys. zł. W powiecie nowotarskim OSP otrzymały wsparcie w wysokości prawie 286,8 tys., zaś w tatrzańskim w wysokości 150,2 tys. zł.

W 2019 roku samorząd województwa małopolskiego zwiększył dofinansowanie w programach, które są skierowane do druhów-ochotników. Obecnie przekazuje ponad 7 milionów złotych w ramach „Bezpiecznej Małopolski” i „Małopolskich Remiz”. Dodatkowo są środki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie ponad 3 miliony złotych. Nie tak dawno zostało przekazane wsparcie na samochody w wysokości ponad 28,5 mln zł. To daje rząd wielkości ponad 40 mln zł po to, żeby nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie – poinformował Członek Zarządu Głównego ZOSP RP, wicemarszałek dh Łukasz Smółka.

foto - Mateusz Książkiewicz www.gorlice112.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

policja.jpggorlice.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica