Aktualności

Obchody 70-lecia OSP Ropa

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W niedziele 7 lipca 2019r. Ochotnicza Straż Pożarna w Ropie świętowała jubileusz 70-lecie istnienia. Z tej okazji zorganizowano uroczysty apel, który poprzedziła msza święta w intencji jednostki i strażaków.

OSP Ropa powstała w 1949 roku. Początki działalności były trudne – braki w niezbędnych sprzętach, posiadali jedynie jednoosiowy wóz zaprzęgany końmi, na którym znajdowała się ręczna pompa, obsługiwana przez 4 strażaków. Grupa ochotników przez lata zmieniała się, tak samo, jak ich dowódcy, ale po dziś dzień nie zmieniło się jedno – ich chęć pomocy i służby dla ludzi.

Punktualnie o godz. 12.00 odprawiona została msza święta w intencji jednostki i strażaków w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Ropie. Po uroczystości odbył się apel przy dworze. Meldunek o gotowości do przeprowadzenia apelu złożony przez Komendanta Gminnego ZOSP RP w Ropie dh Bogusława Łukaszyka odebrał Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Krzysztof Kosiba. Przybyłych gości przywitał dh Artur Łukaszyk, który także przybliżył historię jednostki. Podczas apelu wręczone zostało odznaczenie oraz liczne podziękowania.

Źródło - www.halogorlice.info

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

zosp malopolska.jpggorlice.jpgpolicja.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica