Aktualności

Prezydium ZOP ZOSP RP Gorlice obradowało ws. IX Wojewódzkiego Zlotu MDP

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W czwartek 25 lipca br. w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach obradowało Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach. Zasadniczym tematem posiedzenia była ocena stanu przygotowań do IX Wojewódzkiego Zlotu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zebraniu przewodniczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. Po przedstawieniu krótkiego sprawozdania z działalności struktur powiatowych Związku OSP RP, członkowie Prezydium wraz z zaproszonymi gośćmi szczegółowo przyjrzeli się przygotowaniom do planowanego na 31 sierpnia wojewódzkiego zlotu MDP.

Szczegółowej analizy stanu przygotowań oraz planu zabezpieczenia zlotu MDP dokonał Członek Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Wszołek. Trasa zlotu biegła będzie z obiektów OSiR w Gorlicach przez park miejski, ul. Słowackiego, ul. 3 maja, Rynek, ul. Mickiewicza, ul. Sienkiewicza. W sumie uczestnicy zlotu będą mieli do pokonania trasę o długości 3 km, gdzie będzie czekało na nich 22 konkurencje. Plan zakłada udział w sumie 1.200 uczestników. Do zabezpieczenia potrzeba aż 118 osób oraz mnóstwo strażackiego sprzętu, który został wskazany enumeratywnie.

Do udziału w IX Wojewódzkim Zlocie Młodzieżowych Drużyn Pożarnych zakwalifikowane zostały wszystkie "młodzieżówki" zgłoszone przez Prezesów OSP z terenu powiatu gorlickiego.

Prezydium ZOP ZOSP RP w Gorlicach podjęło decyzję o skierowaniu do Prezesów Zarządów Oddziałów Miejsko-Gminnych i Gminnych ZOSP RP w terenu pow. gorlickiego prośby o oddelegowanie z każdej gminy 15 strażaków do zabezpieczenia IX Wojewódzkiego Zlotu MDP. Informacja o ilości strażaków skierowanych do zabezpieczenia powinna zostać dostarczona do Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztofa Kosiby do dnia 10 sierpnia br.


 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Linki

gorlice.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica