OSP Staszkówka na podium Mistrzostw Polski

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Druh Jakub Niziołek z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki zakończył tegoroczne zmagania w Mistrzostwach Polski Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie na trzecim miejscu. Nie udało mu się obronić tytułu mistrzowskiego, który nieprzerwanie dzierżył od 4 lat. Choć strata do zwycięzcy była minimalna bo wynosząca raptem 36 setnych sekundy, to w konsekwencji dało to trzeci wynik mistrzostw. Bardzo dobre starty odnotowali także pozostali nasi reprezentanci.

VIII edycja mistrzostw zgromadziła na starcie blisko 180 zawodników. W tegorocznej edycji mistrzostw, tak jak i w latach poprzednich, strażaków ochotników z powiatu gorlickiego reprezentowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej ze Staszkówki.

Świetnie spisali się pozostali nasi reprezentanci - Marian Słota zajął czwarte a Stanisław Pyzik piąte miejsce w swojej kategorii. Na miejscu ósmym zmagania ukończył dh Wojciech Mardarski zaś na miejscu dziewiątym dh Marek Marszał.

Zawody przeprowadzone zostały na stoku Polana Sosny w Niedzicy w dniu 22 lutego 2020 roku.

Linki

Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica