Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachOSP Szymbark na II Tarnowskich Zawodach w Ratownictwie

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymbarku, jako reprezentanci druhów ochotników powiatu gorlickiego, wzięli udział w przeprowadzonych w sobotę 27 sierpnia 2022 roku II Tarnowskich Powiatowych Zawodach w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Do rywalizacji przystąpiło aż 17 drużyn, które tworzyli zarówno druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, jak i zawodowi strażacy z PSP z Tarnowa. Wszyscy musieli zmierzyć się z symulowanymi zdarzeniami, podczas których sędziowie oceniali, jak radzą sobie w sytuacjach ratowania życia ludzkiego.

Wypadek busa przewożącego dzieci, poważnie poszkodowany motocyklista, ratowanie tonącego, czy pomoc załodze ratownictwa medycznego w sytuacji kryzysowej. To niektóre zdarzenia, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy zawodów, które przeprowadzone zostały w Zakliczynie.

Ostatecznie pierwsze miejsce w zawodach zajęła drużyna OSP GPR Myślenice. Na drugim miejscu uplasowali się druhowie z OSP Kryspinów, a na trzecim stopniu podium stanęli strażacy z JRG 2 Tarnów. Druhowie z Szymbarku, startujący w składzie dh Paweł Gryboś, dh Artur Stafiej oraz dh Wojciech Klewaniec, uplasowali się na 7 miejscu spośród 17 startujących drużyn.

Udział gorlickich strażaków w tarnowskich zmaganiach to efekt współpracy pomiędzy Oddziałami Związku OSP RP w Gorlicach i Tarnowie.

Organizatorem wydarzenia był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie we współpracy z Miastem i Gminą Zakliczyn oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Źródło - tarnow.naszemiasto.pl , ZOP ZOSP RP Tarnów

Linki

gorlice.jpgpolicja.jpgzosp.jpgzosp malopolska.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica