Aktualności

Dh Krzysztof Kosiba członkiem Zarządu Głównego ZOSP RP

Przemysław Wszołek.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W sobotę 1 października 2022 roku w Otrębusach, w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze", przeprowadzony został XV Zjazd Krajowy Związku OSP RP, podczas którego wieloletni Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba zatwierdzony został na Członka Zarządu Głównego ZOSP RP.


Zjazd podsumował działalność Związku OSP RP i samych jednostek OSP w ostatnich 5 latach a także przyjął programy i kierunki działania na kadencję 2022-2027, jak również niezwykle ważny i istotny dokument w postaci strategii „Florian 2050”.

Prezesem Zarządu Głównego ZOSP RP na kolejną kadencję wybrany został dh Waldemar Pawlak, zaś Wiceprezesem wybrano dh Edwarda Siarkę (szefa małopolskich ochotników). Członkiem Zarządu Głównego ZOSP RP zatwierdzony został dh Krzysztof Kosiba, który przez ostatnie 10 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach

Zjazd dokonał zmian w najważniejszym dokumencie, jakim jest Statut Związku. Funkcja Przewodniczącego Komisji Statutowej powierzona została obecnemu Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Przemysławowi Wszołkowi, który przedstawił Zjazdowi nowe rozwiązania, wypracowane przez specjalnie do tego powołany zespół.

Dh Przemysław Wszołek miał również zaszczyt, w imieniu małopolskich strażaków, wystąpić przez Zjazdem Krajowym. W przemówieniu wyraził dumę z bycia członkiem ZOSP RP - organizacji z ponad 100letnią historią, podziękował za heroiczną, społeczną pracę po wybuchu pandemii Covid-19 czy wojny na Ukrainie, a także intensywną pracę z MDP. Nie unikał też trudnych tematów, jak m.in. pozbawienie ZOSP RP środków na działalność statutową, czy straty wizerunkowe Związku. Wyraził stanowisko, iż kreowanie relacji z partnerami, ZOSP RP musi rozpocząć od budowania jedności we własnych strukturach.

W Zjeździe udział wzięło blisko 150 delegatów z całej Polski a także przedstawiciele instytucji i podmiotów współpracujących ze Związkiem. Obecny był m.in. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Andrzej Bartkowiak.

Linki

gorlice.jpgzosp malopolska.jpgpolicja.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica