Rządowy projekt ustawy o OSP skierowany do Sejmu

Źródło - Zarząd Główny ZOSP RP. Opublikowano w Aktualności

Zarząd Główny ZOSP RP na swym posiedzeniu przyjął stanowisko ws. rządowego projektu ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych skierowanego do Sejmu w dniu 9 listopada 2021r. Jest to projekt niekonsultowany, różny od przedstawianych dotychczas, który z jednej strony powiela wiele dotychczasowych rozwiązań z ustawy o ochronie przeciwpożarowej, a z drugiej wprowadza rozwiązania, które ograniczają samodzielność Ochotniczych Straży Pożarnych poddając je pod kontrolę Państwowej Straży Pożarnej.

Zaduszki strażackie w Gminie Bobowa

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

Tradycyjnie, jak co roku z inicjatywy Kapelana Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Bobowa księdza Piotra Poślińskiego w dniu 14 listopada 2021 roku w kościele parafialnym w Jankowej odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłych strażaków z terenu Gminy Bobowa.

Podziękowania byłego Prezesa ZOP ZOSP RP dh Krzysztofa Kosiby za pracę w latach 2011-2021

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

Szanowni Państwo,
Po 10 latach pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gorlicach podjąłem decyzje o ustąpieniu ze stanowiska i rekomendowaniu na swoje miejsce dh Przemysława Wszołka. V Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP obradujący w dniu 13 listopada 2021 roku zatwierdził jednogłośnie proponowane zmiany.

Linki

zosp malopolska.jpgpolicja.jpgzosp.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica