Oddział Powiatowy ZOSP RP w GorlicachOSP Mszanka

Gorliccy druhowie pielgrzymowali do Wójtowej w Święto Miłosierdzia Bożego

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

W niedzielę 23 kwietnia 2017 roku już po raz XVIII odbyła się w Wójtowej (gm. Lipinki) uroczystość Powierzenia Ziemi Gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Jak co roku Święto Miłosierdzia Bożego zgromadziło w Wójtowej parlamentarzystów, samorządowców oraz przede wszystkim strażaków ochotników wraz z pocztami sztandarowymi ze wszystkich gorlickich gmin.

Strażacy strzegą tradycji! Warty honorowe przy Grobie Pańskim

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

Okres Triduum Paschalnego to szczególny czas dla kościoła, któremu towarzyszy wiele zwyczajów i obrzędów. Wśród nich jest pełnienie warty honorowej przy Grobie Chrystusa. Tradycja ta nawiązuje do rzymskich żołnierzy pilnujących złożonego w grobie ciała Chrystusa. W powiecie gorlickim zwyczaju tego strzegą strażacy i czynią to bardzo chętnie!

Eliminacje Wojewódzkie OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" - Wieliczka 2017

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

W sobotę 8 kwietnia 2017 roku w Kampusie Wielickim w Wieliczce przeprowadzono Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W eliminacjach udział wzięli laureaci trzech kategorii wiekowych ze wszystkich małopolskich powiatów. Powiat gorlicki reprezentowali Kamil Kruczek (Szkoła Podstawowa w Gładyszowie, gm. Uście Gorlickie), Mateusz Firszt (Zespół Szkół w Zagórzanach, gm. Gorlice) oraz Wojciech Mazur (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej).

O ZOP ZOSP RP w Gorlicach na XXVI Sesji Rady Powiatu Gorlickiego

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Aktualności

W dniu 30 marca 2017 roku na XXVI posiedzeniu obradowała Rada Powiatu Gorlickiego, która niemalże w całości poświęcona została szeroko pojętemu bezpieczeństwu na terenie powiatu gorlickiego. Obszerne sprawozdania składali kierownicy inspekcji, służb i straży. Sprawozdanie, które przyjęte zostało jednomyślnie, złożył także Prezes ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba. Przedstawienie obecnych problemów Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach wywołano dyskusję, podczas której w kierunku druhów ochotników oraz struktur ZOSP RP padło wiele ciepłych słów oraz wiążących deklaracji.

Linki

zosp.jpgpolicja.jpgzosp malopolska.jpggorlice.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica