Komunikaty Prezesa

Komunikat Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlice ws. konkursu plastycznego

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Zarząd Główny Związku OSP RP ogłosił Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny, którego celem jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, działalnością straży pożarnych, tradycją i życiem strażackich środowisk oraz propagowaniem pozytywnych postaw społecznych, a także rozwój indywidualnych uzdolnień plastycznych.

Komunikat Prezesa ZOSP RP Gorlice ws. odśpiewania hymnu w dniu 11 listopada 2021r.

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

W ślad za apelem Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP dh Waldemara Pawlaka, w związku ze zbliżającą się 103. Rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszam Was Druhny i Druhowie do współtworzenia wyjątkowej akcji: „Niepodległa dla hymnu”. Inicjatywy, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polak i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie. 12.00.

Komunikat Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlicach ws. obchodów 100lecia ZOSP RP i pielgrzymki do Łagiewnik

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Szanowni druhny i druhowie,
W bieżącym roku Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej świętuje jubileusz 100-lecia istnienia. Po centralnych obchodach, przyszedł czas na obchody szczebla wojewódzkiego. Te zaplanowane zostały na dzień 17 października 2021 roku na dziedzińcu przed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Nie będzie darmowych defibrylatorów AED na remizach powiatu gorlickiego

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Strażacy zdecydowali, że nie będzie darmowych defibrylatorów AED na remizach powiatu gorlickiego. W czwartek 16 września br. do wiadomości podane zostały wyniki głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Projekt pn. „Ogólnodostępne defibrylatory AED w remizach powiatu gorlickiego” otrzymał tylko 672 głosy. Nie został objęty finansowaniem.

Komunikat Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlice ws. Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Szanowni druhny i druhowie,
nałożone zostały na nas nowe obowiązki, które wynikają wprost z ustawy. W październiku bieżącego roku zmianie ulegną zapisy ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Rozszerzy zostanie katalog podmiotów obowiązanych do zgłaszania informacji o beneficjentach rzeczywistych i ich aktualizacji w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych. Od 31 października 2021 r. jednym z tyc podmiotów będą OSP.

Komunikat Prezesa ZOP ZOSP RP Gorlice ws. szkolenia 16 latków do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych

Przemysław Wszołek. Opublikowano w Komunikaty Prezesa

Szanowni druhny i druhowie,
informuję iż do Związku OSP RP spłynęły przygotowane przez Komendę Główną PSP rekomendacje, zgodnie z którymi proces szkoleń do udziału w działaniach ratowniczych OSP będą mogli rozpoczynać już 16-latkowie. Jednocześnie podtrzymano - obowiązujące na poziomie 18-65 lat - kryterium wiekowe pozwalające na udział w akcjach ratowniczych.

Linki

policja.jpggorlice.jpgzosp malopolska.jpgzosp.jpg
Wykonanie i opieka webmasterska: dh Adam Bryla - OSP Moszczenica | Redakcja: dh Przemyslaw Wszolek - OSP Moszczenica